Serwery


Serwery zmienimy na platformy serwerowe

Serwery

Środowisko serwerowe jest sercem każdej firmy, gdyż na serwerach usytuowane są aplikacje i bazy danych, kluczowe dla jej funkcjonowania.
Jednak, stworzenie infrastruktury i zapewnienie rozwiązań, również wirtualnych, które zapewnią skalowalność, wydajność i bezpieczeństwo jest trudne.
Żeby środowisko serwerowe spełniło swoją rolę musi być dobrze dopasowane do potrzeb. Dlatego w Connexo oferujemy rozwiązania, które zaspokajają potrzeby firm różnej wielkości.

Dla małych i średnich przedsiębiorstw

Platformy typu Tower

Pozwalają w pełni bezpiecznie uruchamiać aplikacje takie jak: usługi domenowe, usługi druku, mniejsze bazy danych, czy stosunkowo niewielkie środowiska wirtualne. Nie wymagają instalacji w dedykowanych szafach rackowych.

Dla średnich i dużych firm

Platformy typu Rack

Charakteryzują się przede wszystkim podwyższoną skalowalnością, dodatkowymi funkcjami wpływającymi na dostępność oraz uproszczonym zarządzaniem. Idealnie sprawdzają się w środowiskach wirtualnych i jako platformy pod systemy bazodanowe.

Dla dużych firm

Platformy typu Kasetowego

Rozwiązanie to integruje w pojedynczej obudowie wydajne serwery, przełączniki (Ethernet, FC, FCoE), macierze dyskowe. Największy nacisk postawiono tutaj na zarządzanie, które pozwala zautomatyzować znaczną część procesów dotyczących urządzeń, a także oprogramowania. Niezwykle wydajne rozwiązania dedykowane przede wszystkim dla większych przedsiębiorstw.
W nowoczesnych środowiskach IT dane przechowywane są na centralnie zlokalizowanych systemach dyskowych, a w przypadku rozwiązań wirtualnych taka lokalizacja zasobów dyskowych jest nieodzowna. Dlatego dla większych systemów stosuję się macierze dyskowe (FC, FCoE, iSCSI, SAS).